Bu yazı ziyaretçilerimiz tarafından 2.012 defa okundu.

Abus Detecto 7000 RS1 Disk Kilidi İncelemesi

Abus Detecto 7000 Rs1

Abus Hakkında

Abus firmasını “yüksek güvenlikli kilitler” üreten firma olarak hemen hemen  hepimiz biliyoruz. Abus Firması 1924 yılında August Bremicker tarafından Almanya’da kurulmuş ve ilk demir asma kilidi üretmiştir. Sağlamlık ve güvenliği kendisine ilke edinmiş olan firma; günümüzde Ev, Mobil ve Endüstriyel alanda güvenlik üzerine çalışmalar yapmaktadır. Motosiklet kullanıcılarına yönelik ürünlerinden biri olan “Detecto 7000 RS1” ürününü aldık, kullandık, inceledik..

Teknik Veriler;
• Güvenlik Seviyesi : 13
• Ağırlık : 600gr
• Disk Kavraması : 70mm
• Alarm : Var
• Ses Yüksekliği : 100db
• 3D hareket Sensörü : Var
• Güç : 2 ad. AAA pil
• Alaşım : Sertleştirilmiş çelik

Teknik verilerden de anlaşıldığı üzere, üzerinde özenle çalışılmış bir ürün olduğu ortada.. Peki nedir bunlar kısaca bir göz atalım.

Abus Detecto 7000 Rs1 Güvenlik SeviyesiAbus Güvenlik seviyesi

Bu Abus firmasının kendi içerisinde belirlediği bir derecelendirme. (sanıyorum maksimum seviye 20) olarak belirlenmiş. Bu kilit; “14 level” yani Firmaya göre %70 oranında bir güvenlik sunuyor. Bu rakam gözünüze az gelmiş olabilir, fakat piyasadaki kilitler ile kıyaslarsak diğerleri bu ürünün yanına bile yaklaşamayacak kadar basit kalırlar.

Abus 3D Hareket Sensörü

Bu özelliği ürünü diğer alarmlı disk kilitlerinden ayıran nokta. Çünkü sıradan bir alarmlı kilitte kilidi oynatmadan motosikletin üzerine oturduğunuzda alarm devreye girmez. Firma bunu göz önüne alarak ürüne yerleştirdiği sistem ile kilidin pozisyonu (yatay, dikey) ne şekilde olursa olsun en ufak bir şekilde değişirse 100db yüksekliğinde tiz bir alarm sesi ile 10 sn boyunca bağırmaya başlıyor. Eğer hareket etmeye devam ediyorsa alarmın çalma süresi daha da uzuyor.. Bu özellik kendi kullanımınızda da şöyle işe yarıyor; Disk kilidini unutmanız hiç mümkün olmuyor (Alarmı kurduğunuz sürece).

Alaşım ve Güç 

Kilit mekanizması sertleştirilmiş çelik alaşımdan üretilmiş olan ürün; soğuk sprey, sıcaklık, su, darbe gibi testlerden başarıyla geçmiştir. Alarm için 2 adet AAA standart kalem pile ihtiyaç duyan ürünün pil ömrü oldukça uzun. Üzerinde bulunan led sayesinde pil durumunu görmek de mümkün. Ben yaklaşık 6 aydır ürünün içinden çıkan pillerle kullanıyorum pil seviyesi turuncu yani yarı seviyeye düştü. Güçlü bir alkalin pil ile sanırım 1 yıl rahat kullanılır.

Abus Detecto 7000 Rs1 Disk KavramasıAbus Detecto 7000 Rs1 Disk Kavraması 2

Disk Kavraması

70mm uzunluğunda bir iç yapısı mevcut olan ürünü hemen hemen tüm marka model motosikletlere uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş. Kullanımı gayet kolay olan ürünü tek elinizle rahatça takıp alarmı devreye alabiliyorsunuz.

Tanıtım Videosu;

SONUÇ OLARAK

Ürünün özellikleri kısaca böyle. Ürün kendi kılıfı, 2 adet anahtarı, anahtar kod kartı, pilleri ile birlikte geliyor. 6 aydır yağmur, kar, kış koşulları içinde kullandığım üründen hiçbir şikayetim olmadı şu ana kadar. Bu ürünü, firmanın halat kilitleri ile kombine şekilde kullanırsanız oldukça rahat edeceğiniz kanaatindeyim. Fiyat olarak biraz yüksek bantta bulunuyor olsa da motorunuzdan ucuz olduğunu unutmayın. Keyfiniz bol, yolunuz açık olsun..

Güvenli sürün..

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Yazıya yorum yapın